Technology

Wywiad z Meghan Markle i księciem Harrym

18.03.2021, 14:18 0 komentarzy
Wywiad z Meghan Markle i księciem Harrym

Niedawno, bo 7 marca o 20:00 odbył się wywiad Oprah z księciem Harrym a także księżną Meghan Markle. O spotkaniu tym szybko stało się nieprawdopodobnie głośno i do tej pory jest to jeden z czołowych tematów w otoczeniu rozmaitych mediów. Był to pierwszy połączony wywiad Meghan i księcia Harry'ego po wycofaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej a także wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Podczas spotkania z Winfrey para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji oraz przedstawiła swoją wersję wydarzeń z życia na dworze królewskim. Na rozmowie ujawniły się zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Na dodatek, w oparciu zamieszczonego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym sporze w królewskiej rodzinie są bardziej po stronie królowej Elżbiety II i reszty członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Jednak nie da się zaprzeczyć, że poparcie jest nadzwyczajnie zróżnicowane, w zależności od upodobań politycznych i wieku. Tabloidy brytyjskie informują, iż jeżeli Harry i Meghan zechcieliby w niedalekiej przyszłości wrócić na łono rodziny, to właśnie tym wywiadem przekreślili nieodwracalnie swoją szansę. Prócz wspomnianych wcześniej kwestiach para królewska poruszyła również temat tego, że książe nie wypatrzył wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam przyznał, oraz temat samobójczych myśli Meghan.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się szukaniem poszczególnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, zmotywowali 4 ekspertów omawiających w mediach sprawy królewskiej rodziny na skomentowanie wywiadu 2 dni przed jego emitowaniem. Eksperci, w tym dawny sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, omówili całą rozmowę, zarzucając jednocześnie Winfrey brak obiektywnego podejścia natomiast Meghan Markle korzystanie z ostrego oraz bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah z księciem Harrym a także Meghan Markle został pokazany w wieczornym TVN24. Co istotne, wywiad ten oglądało średnio ponad milion widzów. Ta telewizyjna stacja stała się wtedy wiceliderem na rynku, mając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednocześnie mówi się, jakoby wywiad ten tylko potwierdził informacje dotyczące Oprah jako redaktorki, która potrafi wykrzesać ze swojego rozmówcy dosłownie wszystko, co tylko zechce. Z uwagi na szokujące rewelacje pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah robiła to już wielokrotnie. Bezsprzecznie należy przyznać, że fakt ten będzie w ciągu tych tygodni zapewne cały czas analizowany.

Zostaw komentarz