Technology

Niebywały wynik w rundzie pierwszej turnieju Ligi Europy! Legia wysunęła się na prowadzenie w grupie C po tym jak zwyciężyła Spartak z Moskwy!

16.09.2021, 12:15 0 komentarzy
Niebywały wynik w rundzie pierwszej turnieju Ligi Europy! Legia wysunęła się na prowadzenie w grupie C po tym jak zwyciężyła Spartak z Moskwy!

Nie podlega żadnej wątpliwości, że kluby z naszego kraju naprawdę rzadko zapewniają kibicom optymistyczne doświadczenia w europejskich rozgrywkach. Przyzwyczailiśmy się do tego, iż zazwyczaj nasze zespoły bardzo szybko przegrywają w eliminacyjnych rozgrywkach i kończą swoją przygodę w europejskich rozgrywkach. W tym sezonie kibice piłki nożnej z Polski mogli być jednak dużo bardziej zadowoleni z dyspozycji klubów Ekstraklasy. W ostatecznym rozrachunku do grupowej fazy zmagań europejskich trafiła jedynie Legia, jednak reszta zespołów w okresie kwalifikacyjnych potyczek poradziła sobie całkiem nieźle. Jednak dzisiejszego dnia mamy chęć skoncentrować się na grze Legii z Warszawy, która podczas środowego wieczoru zainaugurowała walkę w grupowych rozgrywkach Europa League. W pojedynku numer jeden grupowych rozgrywek rywalem był moskiewski Spartak, a więc bardzo solidny klub rosyjski.

Przed tym pojedynkiem wielu dziennikarzy sportowych jednomyślnie uważało, że Legii z Warszawy bardzo ciężko będzie powalczyć o jakiekolwiek punkty. moskiewski Spartak przed rozpoczęciem pojedynku wydawał się klubem znacznie trudniejszym i mistrz Polski musiał się mocno starać, aby ugrać co najmniej remis w tym spotkaniu. Sytuacja w trakcie meczu prezentowała się jednak inaczej, co z całą pewnością jest fenomenalną wiadomością dla sympatyków piłkarskich z Polski. Od pierwszych minut meczu zawodnicy szkoleni przez Michniewicza postawili drużynie gospodarzy i w paru przypadkach byli blisko ustrzelenia bramki. Bez najmniejszych wątpliwości piłkarze Spartaka z Moskwy byli mocno zadziwieni tym, w jakim stylu to starcie rozegrali zawodnicy mistrza polskich rozgrywek. Taktyka mistrza ligi polskiej była naprawdę rozsądna i można było dostrzec w niej pomysł na ten mecz. W chwili, gdy na tablicy wyników pojawiła się ostatnia minuta pojedynku mogło się wydawać, że pojedynek zakończy się rezultatem remisowym. Wtedy jednak gracze mistrza polskie PKO Ekstraklasy wyprowadzili fenomenalną kontrę, która zakończyła się golem dla przyjezdnych strzelonym przez Kastratiego. Jeszcze pod koniec spotkania gracze Spartaka Moskwa starali się zdobyć bramkę wyrównującą, ale brakło im kilku minut i to piłkarze mistrza PKO Ekstraklasy mogli celebrować trzy punkty.

Zostaw komentarz