Technology

Narodowa drużyna Polski siatkarzy zdobywa srebrny medal światowych mistrzostw, po tym jak odniosła porażkę z drużyną narodową Włoch!

12.09.2022, 14:46 0 komentarzy
Narodowa drużyna Polski siatkarzy zdobywa srebrny medal światowych mistrzostw, po tym jak odniosła porażkę z drużyną narodową Włoch!

Bardzo dużo sympatyków ma świadomość tego, jak ważnym turniejem jest mundial. Przede wszystkim wielbiciele tej dyscypliny sportu w Polsce to wiedzą, gdyż narodowa drużyna Polski w siatkówkę od lat święci triumfy na turniejach międzynarodowych. Nikogo nie dziwi więc to, że w naszym kraju zapanowała euforia, gdy ogłoszono zmianę gospodarza mistrzostw świata. Najpierw ten turniej miał odbyć się w Rosji, lecz ze względu na terrorystyczne działania organizacja została zabrana Rosji. Światowa federacja siatkarska FIVB nie miała jednak powodów do zmartwień, ponieważ Polska już parę razy pokazała, iż wydarzenie o tak wysokiej randze jest w stanie organizować. W roku 2014 na polskich halach też były rozgrywane światowe mistrzostwa i wówczas polska reprezentacja w siatkówkę zdobyła tam złoty medal. Duża część ludzi miała nadzieję na to, iż i teraz będzie podobnie.

Trzeba podkreślić, że narodowa drużyna Polski w siatkówkę od samego początku światowych mistrzostw radziła sobie doskonale. Zdawało się, iż jesteśmy na najlepszej ścieżce do kolejnej obrony tytułu mistrzowskiego, ponieważ bez większych problemów pokonywaliśmy następnych oponentów. W spotkaniu o finał po pięciosetowym boju pokonaliśmy reprezentację Brazylii rezultatem trzy do dwóch. Włoska drużyna była oponentem polskiej narodowej kadry w finałowym pojedynku mundialu. Jest to z pewnością drużyna, w której można zobaczyć kilku genialnych graczy. Pokazali oni na parkietach w Polsce, że w nadchodzących latach będzie trzeba się z nimi liczyć. Polska kadra intensywnie rozpoczęła spotkanie finałowe, triumfując w pierwszym secie rezultatem 25:22. Jednak następne sety to był popis gry włoskiej kadry narodowej. Bardzo niezawodna gra siatkarzy włoskich i duża liczba pomyłek ze strony naszej reprezentacji sprawiła, iż to właśnie oni wygrali w finałowym meczu wynikiem 1 do 3. Ostatecznie kadra Polski zajęła drugą lokatę na mundialu i należy podkreślić, że to również jest wielki sukces.|Kadra narodowa Polski w końcowym rozrachunku zajęła drugą lokatę na mundialu i trzeba podkreślić, że to też jest gigantyczny sukces.|miejsce numer dwa na światowych mistrzostwach w końcowym rozrachunku zajęła piłkarska reprezentacja Polski i należy zaznaczyć, iż to też jest gigantyczny sukces.

Zostaw komentarz