Technology

Kadra Ukrainy mierzyć się będzie z drużyną narodową Walii o miejsce na Mistrzostwach Świata, które będą rozgrywane w Katarze!

01.06.2022, 11:09 0 komentarzy
Kadra Ukrainy mierzyć się będzie z drużyną narodową Walii o miejsce na Mistrzostwach Świata, które będą rozgrywane w Katarze!

W poprzednim tygodniu wielbiciele futbolu z całej Europy z zaciekawieniem oczekiwali na mecz ukraińskiej kadry narodowej z reprezentacją Szkocji. Jeszcze całkiem niedawno to byłoby w pełni normalne starcie, ale okoliczności mocno się odmienił. W pierwotnych planach to starcie miało zostać rozegrane 3 miesiące temu, jednak przeszkodziła w tym inwazja armii rosyjskiej na teren Ukrainy. Piłkarska federacja Ukrainy zapytała o opóźnienie barażowego pojedynku, na co zgodziła się federacja piłkarska FIFA. Nowy termin został ogłoszony na czerwiec i obydwie reprezentacje były gotowe do rywalizacji. Na pewno naprawdę trudno było wskazać faworyta do triumfu w tym barażowym starciu. Gracze zespołu Ukraińskiego podeszli do tego starcia barażowego z bardzo dużą determinacją, aby zaprezentować światu, iż są zmotywowani oraz naszykowani do walki na murawie.

Z kolei kadra Szkocji to starcie zamierzała potraktować jak każde inne. Od początku tego starcia selekcjoner powtarzał do swoich zawodników, iż powinni być skupieni i nie mogą dopuścić do błędu. Ukraińska drużyna narodowa jest znana z tego, iż potrafi wyprowadzać szybkie kontrataki, które najczęściej kończą się golem. Należy mieć świadomość, że to starcie było naprawdę niezwykle intrygujące. Jednak tego wieczoru gracze ukraińscy byli o wiele lepsi od swoich rywali. W trzydziestej trzeciej minucie dali radę zdobyć gola numer jeden, kiedy do siatki dał radę trafić Andrij Jarmołenko. Prezentacją perfekcyjnej gry zawodników Ukrainy, którzy świetnie odpierali ofensywne zapędy zespołu narodowego Szkocji była pierwsza odsłona meczu barażowego. Pierwsza część starcia zakończyła się rezultatem jeden do zera dla ukraińskiej drużyny. Mieliśmy okazję oglądać aż 3 bramki podczas drugiej połowy tego meczu. Raz do siatki strzelali zawodnicy Szkocji, a dwa razy piłkarze drużyny Ukrainy. Mecz zakończył się rezultatem 3 do 1 na korzyść naszych sąsiadów. Ukraińska narodowa drużyna wciąż ma szansę na wyjazd na mundial, który odbywać się będzie w Katarze dzięki tej wygranej.

Zostaw komentarz