Technology

KKS Lech Poznań rywalizować będzie w Lidze Konferencji Europy wiosną - wygrana z hiszpańskim Villarreal CF rezultatem trzy do zera!

07.11.2022, 12:50 0 komentarzy

Futbolowi wielbiciele z naszego kraju nie mają zbyt często okazji do celebrowania sukcesów swojej drużyny w rozgrywkach pucharowych i ciężko temu zaprzeczyć. Zespoły z PKO Ekstraklasy naprawdę często dość szybko kończą swoją przygodę z europejskimi pucharami i w takim przypadku mogą się skoncentrować wyłącznie na rozgrywkach ligowych. W trwającym obecnie sezonie jednak wyjątkowe podłoże do szczęścia mają sympatycy Lecha. Drużyna Lecha zdołała się zakwalifikować do grupowych rozgrywek Europa Conference League i od pierwszej kolejki zapewnia swoim kibicom naprawdę sporo emocji. W kolejce numer sześć zmagań grupowych mistrz ligi polskiej grał z hiszpańskim Villarreal, a więc naprawdę solidnym rywalem. Wygrana w tym spotkaniu oznaczała, że gracze poznańskiego Lecha zagwarantują sobie awans do pucharowej fazy. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż sporo specjalistów do piłki nożnej wątpiło, że mistrz PKO Ekstraklasy jest w stanie zwyciężyć z znacznie lepiej notowanym rywalem.

Mistrz ligi polskiej od pierwszych minut tego starcia wyglądał dużo lepiej niż hiszpański przeciwnik. Fenomenalnym przykładem tego był gol Kristoffera Velde, który został strzelony w 27 minucie pojedynku. Kibice mistrza Ekstraklasa szaleli z radości i dużo intensywniej zaczęli wspierać swoich piłkarzy. Pierwsza połowa tego meczu zakończyła się rezultatem jeden do zera dla mistrza ligi polskiej. W drugiej połowie tego pojedynku zawodnicy mistrza polskiej Ekstraklasy musieli grać czujnie i jednocześnie szukać szansy na strzelenie kolejnej bramki. Zawodnicy Lecha Poznań zdobyli drugiego gola sześć minut po starcie gry. W 51. minucie gola na 2:0 ustrzelił Skóraś, który pokazał się w tym spotkaniu świetnie. Na 13 minut przez zakończeniem spotkania piłkarz poznańskiego Lecha zdobył drugą bramkę, co doprowadziło piłkarskich sympatyków zgromadzonych na stadionie przy Bułgarskiej do ekstazy. W końcowym rozrachunku mecz skończył się rezultatem 3:0 dla gospodarzy, co oznaczało zagwarantowany awans do pucharowej fazy zmagań Europa Conference League. W fazie grupowej mistrz naszej ligi zajął drugie miejsce. W kolejnej fazie Europa Conference League mierzyć się będą z norweskim Bodo/Glimt.