Technology

Dwa gole Lopeza oraz wygrana wicemistrza Polski w pierwszym pojedynku trzeciej rundy eliminacji do Europa Conference League!

05.08.2022, 14:58 0 komentarzy
Dwa gole Lopeza oraz wygrana wicemistrza Polski w pierwszym pojedynku trzeciej rundy eliminacji do Europa Conference League!

Do tego, że zespoły piłkarskie z Polski nie osiągają triumfów na międzynarodowej arenie sympatycy piłki nożnej z naszego kraju są przyzwyczajeni. Fantastycznym tego przykładem jest przykładowo to, iż najwybitniejszym osiągnięciem ostatniej dekady jest to, że 6 lat temu Legia Warszawa dostała się do fazy grupowej Champions League. Co prawda nie udało się w tamtym czasie wywalczyć awansu do kolejnej fazy, lecz przygoda mistrzów Polski z Pucharem Europy w tamtym sezonie była bardzo interesująca. Z całą pewnością epizodu z Pucharem Europy ekipy poznańskiego Lecha, który wywalczył mistrzowski tytuł w zeszłym sezonie nie da się tak ocenić. Drużyna z Poznania już w pierwszej rundzie eliminacji została wyrzucona z rywalizacji o Champions League. I właśnie dlatego musi walczyć w najniższym poziomie rozgrywek europejskich a dokładnie Lidze Konferencji.

Ogromne oczekiwania futbolowi fani w naszym kraju pokładają w zespole wicemistrza Polski i ciężko temu zaprzeczyć. Od pierwszego meczu eliminacji klub prowadzony przez szkoleniowca Papszuna prezentuje się bardzo dobrze. Gra wicemistrza Polski prezentuje się przyjemnie dla kibica i można dostrzec, że został tam wdrożony pomysł. Należy także w tym przypadku chwalić zarząd tego klubu, który świetnie dogaduje się z Papszunem. Dzięki temu w Częstochowie został stworzony zespół, który zdoła walczyć o puchary. Sympatycy piłkarscy z naszego kraju nie bez przyczyny mają nadzieję, iż wicemistrz Ekstraklasy będzie w stanie zakwalifikować się do Ligi Konferencji, ale także wygra tytuł mistrzowski. W minionym sezonie ten cel był niesamowicie blisko, jednak w ostatnich spotkaniach brakło już zespołowi wicemistrza polskiej ekstraklasy sił. Drużyna Rakowa w czwartek wieczorem grała ze słowackim Spartakiem Trnawa. Duże grono ekspertów od piłki nożnej uważało, że wicemistrz polskich rozgrywek będzie w stanie bez problemu dać sobie radę z przeciwnikiem. W rezultacie Raków Częstochowa zwyciężył rezultatem dwa do zera po 2 golach Lopeza. Ten triumf w dużym stopniu przybliżył ich do awansu do 4 rudny kwalifikacji Ligi Konferencji Europy.

Zostaw komentarz