Wielkimi krokami nadciąga premiera nowej konsoli PlayStation5

21.09.2020, 14:26 0 komentarzy
Wielkimi krokami nadciąga premiera nowej konsoli PlayStation5

Już w roku poprzednim zapowiedziano, iż w roku bieżącym firma Sony chce ukazać graczom swoją najnowszą produkcję, to jest PlayStation 5. Aktualnie pośród graczy dalej ceniona okazuje się poprzednia konsola oraz nic nie wskazuje na to, by zainteresowanie nią mogło osłabnąć. Mimo wszystko japońska firma zdecydowała się na utworzenie konsoli do gier nowej generacji, przez co konsumenci czekają z niecierpliwością.

Najświeższe zastosowania technologiczne w PlayStation5

Japońska firma Sony wielokrotnie pokazywała, że jest pionierem na rynku i umie zaskoczyć fanów. PlayStation4 postawiła naprawdę wysoko poprzeczkę konkurentom - wszystko przez kompletnie innowacyjną jakość, jakiej jeszcze nigdy nie zaoferowała żadna inna marka. Efekty graficzne, bardzo czułe pady, gry najwyższej generacji - gracze rzecz jasna byli w stanie docenić takie wspomniane szczegóły oraz dzięki temu aktualnie PlayStation 4 jest najszybciej sprzedawaną konsolą w historii.

Niestety premiera konsoli PS4 nie była pozbawiona początkowych problemów - Sony próbowało przeskoczyć wszelkie granice technologiczne (co faktycznie wyszło im), aczkolwiek wypuszczenie oraz przedpremierowe pokazy PlayStation 4 stworzyły ambiwalentne emocje. Konsumentom, przyzwyczajonym do starszej konsoli PS3, nie w 100 procentach odpowiadały chociażby kontrolery, ponieważ na pierwszy rzut oka wydawało się, że okażą się dosyć nieporęczne. I tak pady otrzymały zasadniczo alternatywny kształt, jednak problemem była inicjalna wersja PS4. PlayStation 4 się przegrzewała, sprzęt potrafił też sam się resetować.

Jednak po czasie i aktualizacjach wdrażanych na bieżąco, wyszło na jaw, że mimo wszystko Sony idzie w niezłym kierunku, a stworzona konsola do gier dostała łatkę bestsellerowej. Rzecz jasna nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które wiele osób wspomina bardzo sentymentalnie.

A czy PlayStation 5 okaże się analogicznym sukcesem?

Prawdopodobnie niejeden gracz i pasjonat nowinek technologicznych ze zniecierpliwieniem oczekuje na ukazanie się najnowszej konsoli do gier. Sony obiecało, że gierki znane z PlayStation4 zadziałają na nowszej konsoli (jednakże nie zadziała na odwrót, co licznym ludziom się nie spodobało). Pojawiają się na tę chwilę pierwsze teorie o kłopotach z preorderami - ponoć Sony nie może się wyrobić z taśmą produkcyjną, choć nie mamy pewności, czy nie są to aby tylko wredne pomówienia. W necie ukazują się się kolejne wieści również o tym, iż PlayStation5 może mieć podobno kłopot z rozdzielczością 4k. Mimo tego i tutaj nie ma pewności, jak jest naprawdę. Prawdy dowiemy się podczas premiery, to jest 19 listopada roku 2020.

Tagi:

Zostaw komentarz