Technology

Imponujące rozstrzygnięcie oraz zderzenie głównych faworytów w trakcie wyścigu Grand Prix Monzy! Daniel Ricciardo sięgnął po wygraną na ziemi włoskiej, a Norris Lando ugrał pozycję numer dwa!

12.09.2021, 11:10 0 komentarzy
Imponujące rozstrzygnięcie oraz zderzenie głównych faworytów w trakcie wyścigu Grand Prix Monzy! Daniel Ricciardo sięgnął po wygraną na ziemi włoskiej, a Norris Lando ugrał pozycję numer dwa!

W tej chwili trwający sezon F1 jest naprawdę bardzo ekscytujący i warto mieć na uwadze to. Batalia o najwyższe lokaty w latach minionych została opanowana przez kierowców Mercedesa AMG, a dokładnie Hamiltona Lewisa. W poprzednim sezonie brytyjski kierowca zdobył 7 mistrzowski tytuł F1, co dało mu możliwość zrównać się w ilości tytułów ze słynnym Michaelem Schumacherem. Jednak kierowca angielskiego pochodzenia w obecnie rozgrywającym się sezonie już nie ma aż tak łatwo w drodze po ósmy tytuł mistrza świata. Wszystko to zostało spowodowane obecnością w stawce zawodników Verstappena Maxa, który również rozmyśla o tym, aby zgarnąć tytuł mistrza Formuły 1. Batalia między tymi 2 zawodnikami od Grand Prix Bahrajnu jest bardzo mocno zawzięta i naprawdę trudno stwierdzić kto z nich pod koniec sezonu zwycięży. Wyścig włoski, a więc GP Monzy był następnym etapem batalii tych dwóch kierowców. Dla szerokiego grona zawodników to wyjątkowy tor, a na przestrzeni tego weekendu w bolidzie Formuły 1 zjawił się Kubica który zastąpił Raikkonena Kimiego, który zachorował.

Eliminacyjne sesje do wyścigu o Grand Prix Monzy zapewniły wielbicielom motoryzacji siedzącym na widowni ogrom emocji. Zakręt numer 1 ścigania niedzielnego zagwarantował kibicom motoryzacji pasjonującą batalię, z której najlepiej wyszli Daniel Ricciardo i Verstappen Max. Bez cienia wątpliwości kluczowe dla wyników wyścigu niedzielnego były wizyty zawodników w serwisowej alei. To właśnie po wymianie ogumienia doszło do zaskakującej kraksy. W naprawdę wąskim zakręcie walczyli mistrz F1 oraz Max Verstappen i w chwili, gdy zdawało się, że jest to koniec rywalizacji, kierowcy zderzyli się kołami, a bolid holenderskiego zawodnika znalazł się na samochodzie prowadzonym przez kierowcę z Wielkiej Brytanii. Dla sympatyków motoryzacji zasiadających na trybunach była to bez cienia wątpliwości zaskakująca sytuacja, jednak żadnemu z nich nie stało się nic. Najmocniej w tej sytuacji korzyść zyskali zawodnicy zespołu McLarena, którzy wyścig niedzielny zakończyli na 2 czołowych pozycjach. Ricciardo zwyciężył wyścig o GP Monzy, a na drugiej pozycji uplasował się Norris. To z pewnością fantastyczne dokonanie dla drużyny McLarena.

Zostaw komentarz